Monday, September 26, 2022

Notizie

VIDEO tronditese! Gazetarja italiane bën zbulim shokues: 1 mijë njerëz në arkivolë të braktisur...

0
Një gazetare ka bërë zbulim shokues për qytetarët në mbarë Italinë pasi publikoi pak orë më parë pamje filmike të rreth 1 mijë arkivolëve të braktisur pranë një varreze në Palermo. Janë 920 arkivolë me...

Italia/ Avvocato albanese trovato morto: ha un taglio alla gola

0
E' dell'avvocato albanese di 49 anni, Aineo Redo, il cadavere trovato nella galleria della Bnl, incentro a Reggio Emilia. La scoperta l'ha fatta stamattina un passante intorno alle 10, mentre transitava nella galleria che...

Tronditëse! Babai i dhunshëm traumatizon fëmijët e tij: ‘Mami juaj është k*rvë do shkojë...

0
Emisioni investigativ Stop ka publikuar sonte pamjet se si babai u flet keq për nënën e tyre 3 fëmijëve të mitur, duke përdorur fjalor banal. Rasti është shënuar në Mallakastër. Zonja Fëllënxa Haxhiaj Islamaj është...

“Vajza ka 4 ditë që qan”, trondit nëna e minorenes: Abuzohej prej 4 vitesh....

0
“Unë jam të vdes fare. Unë nuk e dua jetën time fare”. Kështu thotë me lot në sy nëna e 16-vjeçares së abuzuar seksualisht në Gjirokastër nga një i afërm i familjes. Ajo ka...

Uscire dall’Italia con la ricevuta del permesso di soggiorno

0
Chi sia in possesso di un permesso di soggiorno in fase di rinnovo può viaggiare solo tra l’Italia e il proprio Paese d’origine, mostrando comunque alla frontiera la ricevuta della domanda insieme al passaporto...

Tronditi Vlora/ Krim i dyfishte, nipi vret xhaxhanë dhe më pas veten, policia jep...

0
Policia ka dhënë informacion për krimin tronditës të ndodhur në Vlorë, ku kanë mbetur dy të vdekur. Sipas informacionit zyrtar, një i ri në fshatin Mekat ka vrarë xhaxhanë e tij me armë gjahu dhe...

Rapporto “Internet Trends”: oltre il 25% degli adulti è costantemente online!

0
Mary Meeker ha presentato il suo attesissimo rapporto di 333 pagine sulle tendenze di Internet in 30 minuti ad Arizoan alla conferenza "CODE". Tra gli argomenti principali evidenziati quest'anno figurano la crescita dei modelli di...

E birësoi në Shqipëri, amerikani vret djalin e adoptuar se bashku me gruan

0
Një 55-vjeçar në Kolorado të SHBA-ve ka vrarë gruan dhe dy fëmijët e tyre, njëri prej të cilëve ishte i adoptuar në Shqipëri. Më pas ai ka kryer vetëvrasje. Mediat bëjnë me dije se Christof...

Arriva il bonus Draghi, sorpresa in busta paga per i lavoratori

0
Il bonus Draghi in busta paga: Buone notizie per i lavoratori dipendenti che si vedranno recapitare in busta paga un vero e proprio bonus voluto da Mario Draghi. In realtà si tratta di vere e...

Cadavere di una donna albanese di 35 anni vicino al Parmignola, aggredita e uccisa...

0
E' stato trovato vicino al greto del torrente Parmignola, a Marinella di Sarzana, al confine tra la Liguria e la Toscana, verso le colline, il corpo di una giovane donna che è morta per un...